mazhar
10 بهمن 1401 - 14:58

برنامه‌های ابتکاری برای جذب نسل جدید به قطار انقلاب مدنظر باشد

نائین_امام جمعه شهرستان نائین گفت: برای تبیین و جذب نسل جددی به قطار انقلاب باید اجرا و عملیاتی ساختن برنامه‌های ابتکاری و مطابق روز مد نظر نهادهای مختلف باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین مطهرخو، پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: کمیته بندی ها و دخیل کردن همه دستگاه‌ها در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی ایام الله دهه فجر بسیار خوب است و امیدواریم این نرم بخشی و نظام بخشی به عنوان یک پایه برای تمام امور مدنظر و در آینده نیز پایدار باشد.

وی با بیان اینکه نگهداری یک کار خوب و نیک، مهم‌تر از و سخت‌تر از انجام آن عمل است، افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب، حفظ نظام اسلامی بالاترین معروف است؛ بسیاری از افراد انقلاب کردند اما انقلابی نماندند و از قطار انقلاب پیاده شدند. بسیار مهم است که آن دسته که در این قطار باقی ماندند، حفظ و دسته‌های دیگر را به حضور در این قطار جذب کنیم و این مهم جز با تبیین مسائل و دستاوردها صورت نمی‌گیرد.

امام جمعه شهرستان نائین ادامه داد: در ادامه بیان کرد: برای تبیین و جذب به قطار انقلاب باید به برنامه‌های ابتکاری و با شرایط نسل جدید روی بیاوریم؛ دشمن از آتش زیر خاکسترها، عدم تبیین‌ها و نبود برنامه‌های متناسب با نسل جدید استفاده می‌کند و ما باید باید برای این دسته افراد نیز برنامه‌ریزی کنیم.

وی به تبیین دستاوردهای حوزه مختلف در ادارات شهرستان اشاره و تاکید کرد: فعالیت‌های بسیار خوبی در ادارات شهرستان انجام شده است اما مردم و حتی رسانه‌های خبری ما نیز از آنها اطلاع ندارند؛ باید تمام ادارات یک نفر مورد اعتماد و سخنگو را به عنوان مسئول روابط عمومی معرفی کنند.

وی ادامه داد: بعضی مسئولان روابط عمومی‌ها در ادارات، تخصص روابط عمومی ندارند؛ ضمن معرفی این مسئولان باید کلاس مرتبط با حوزه تخصصی روابط عمومی برگزار و در گروهی اختصاصی با خبرگزاری‌ها، فعالیت و دستاوردهای ادارات برای بارگذاری در رسانه‌های خبری انجام شود تا در حوزه روابط عمومی‌ها باید در دهه فجر تحول نمایانی شکل بگیرد.

مطهرخو وجود سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام در ایام دهه فجر را فرصت بسیار خوب و عظیمی دانست و بر استفاده از این فرصت بسیار خوب و نور در نور تاکید بسیار کرد.

فرماندار شهرستان نائین نیز در این جلسه گفت: رساندن اخبار و دستاوردها به صورت هنرمندانه، مسئله مهمی پس از مشخص کردن دستاوردهای پیش از انقلاب و پس از انقلاب در دستگاه‌ها است. بسیاری از خدمات و فعالیت‌های بزرگی در سطح شهرستان انجام شده اما هنرمندانه توسط دستگاه‌ها اعلام نشده است.

محمد کریمی، ادامه داد: باید امید آفرینی، بیش از پیش به مردم داده و حال مردم خوب و بهتر شود و با انتشار اخبار خوب و متعدد باید در این راستا تلاش کنیم.

گفتنی است که اتخاذ تصمیم به منظور برگزار کردن هرچه بهتر برنامه‌های دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در ۱۸ کمیته زیر نظر ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی گرامیداشت دهه فجر شهرستان نائین و ارائه برنامه‌ها و پروژه‌ها توسط مسئول کمیته‌ها و دستگاه‌ها، از دیگر موارد مطرح شده در جلسه بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007672