mazhar
10 بهمن 1401 - 21:01

انتقاد شدید سیاستمداران صهیونیست از فروپاشی امنیت در رژیم صهیونیستی

شماری از شخصیت‌های سیاسی رژیم صهیونیستی با اشاره به وعده‌های بنیامین نتانیاهو در جلب امنیت و ثبات برای این رژیم، اسرائیل در بدترین شرایط امنیتی تاریخش توصیف کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رهبران مخالف بنیامین نتانیاهو تاکید کردند در حالی اسرائیل این روزها با ناامنی و بی ثباتی دست و پنجه نرم می‌کند که نتانیاهو قول چهار سال امنیت و ثبات را داده بود.

روزنامه عبری زبان یدیعوت احارانوت به نقل از ماریف میخائیلی رئیس حزب کار رژیم صهیونیستی نوشت: نتانیاهو وعده 4 سال ثبات را داد اما طی یک ماه نه تنها امنیت بلکه اقتصاد اسرائیل را هم به باد فنا داد.

رهبر حزب کار رژیم صهیونیستی که در جمع فراکسیونش در کنست سخن می‌گفت افزد: بعد از پافشاری نتانیاهو بر تغییر خطرناک قانون امروز کمیته حقیقت یابی برای بررسی نقش او در فروپاشی اقتصاد اسرائیل تشکیل شده است، حال دیگر نتانیاهو نمی‌تواند ادعا کند تمامی این اقدامات را در چارچوب حسن نیت انجام داده است.

به گفته میخائیلی، نتانیاهو در تبلیغات انتخاباتی خود وعده چهار سال ثبات در سایه کابینه‌ای راستگرا را داده بود اما در واقع او طی یک ماه امنیت اسرائیل را متلاشی کرد و اقتصاد و دموکراسی را هم ویران کرد.

یائیر لاپید نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی هم در همین راستا با اشاره به ادعاهای نتانیاهو برای استقرار امنیت و ثبات در اسرائیل تاکید کرد: امروز اسرائیل یکی از بی ثبات‌‌ترین دوران تاریخ خود را سپری می‌کند.

به نوشته روزنامه عبری زبان معاریو: لاپید که در حال حاضر رهبری مخالفان را به عهده دارد، در جلسه علنی امروز دوشنبه کنست با حمله شدید اللحن به کابینه و نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد: همه چیز به شکل دیوانه واری در حال سپری شدن است، کابینه نتانیاهو به ما وعده آرامش و ثبات داده بود اما اکنون ما در بدترین شرایط تاریخ (رژیم) اسرائیل به سر می‌بریم.

او در ادامه سخنرانی خود گفت: من یک پرسش از کابینه دارم، این همه انگیزیه برای چیست؟ فقط یک ماه است که کابینه تشکیل شده است، فقط یک ماه، اما شما اسرائیل را به سوی جنون پیش بردید، این یک کابینه یا یک ائتلاف نیست بلکه یک روند حوادث سریالی است.

لاپید با اشاره به آنچه آن را اقدامات دیوانه وار بن گویر توصیف کرده، این وزیر را وزیر تیک تاک، تویتر و بعد از آن امنیت عمومی توصیف کرده و افزود: بن گویر قبل از آن که وارد نشست کابینه شود، نشست مطبوعاتی برگزار و اعلام می‌کند که در این نشست چه خواهد گفت تا بدین شکل اعلام کند هرگز به نقطه نظرهای رئیس ستاد، رئیس شابک یا رئیس پلیس و حتی نخست وزیر گوش نخواهد داد.

لاپید سپس به شرایط نابسامان کابینه رژیم صهیونیستی هم اشاره و گفت: امروز شاهد جنگ و درگیری بین وزیر جنگ (الف) و وزیر جنگ (ب) هستیم.

اولی دستور العملی صادر و دومی فورا آن را لغو می‌کند، نتانیاهو هم در موضع ضعف قرار دارد و کاری از دستش بر نمی آید، ارتش هم که نمی‌داند از چه کسی پیروی کند.

انتهای پیام/*

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1008506